DSD Türkiye Yürütmesi, Gözaltına Alınan Arkadaşlarımız Derhâl Serbest Bırakılsın

DSD Türkiye Yürütmesi, Gözaltına Alınan Arkadaşlarımız Derhâl Serbest Bırakılsın

PAYLAŞ

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde Taksim’de buluşan kadınlar, polis saldırısıyla karşılaşırken, birçok yurttaş gözaltına alındı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında kadınların her sene İstanbul Taksim’de düzenlediği eyleme polis müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Gözaltılarla ilgili olarak Devrimci Sendikal Dayanışma Türkiye Yürütmesi bir açıklama yayınladı.

DSD Türkiye Yürütmesi tarafından yayınlanan açıklamada şu sözlere yer verildi:

Kolluk kuvvetlerinin insanlık dışı muamelesi her geçen gün artarken, iktidar zor gücüyle ayakta kalmaya çalışmaktadır. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde İstanbul’da basın açıklaması yapmak isteyen kadın arkadaşlarımızdan KESK’e bağlı sendikalara üye kadın arkadaşlarımızın da içinde olduğu 209 arkadaşımız göz altına alınmıştır. Aralarında DSD İstanbul meclisinden Nilüfer Zararsız, Kübra Yazıcı, Nilay Orman ve Sol Partiden çok sayıda arkadaşımız bulunmaktadır. Hukukun tamamen askıya alındığı, en küçük demokratik hakkın bile kullanılmasına tahammül edemeyen bu ucube siyasal islamcı tek adam rejimine teslim olmayacağız. Gözaltına alınan tüm arkadaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır.

 

DSD Türkiye Yürütmesi