DSD Eğitimciler Türkiye Yürütmesi:Karanlık Güc Odaklarının Saldırıları Bizleri Korkutamaz

DSD Eğitimciler Türkiye Yürütmesi:Karanlık Güc Odaklarının Saldırıları Bizleri Korkutamaz

PAYLAŞ

LAİKLİĞİ KAZANMA MÜCADELESİNDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ.

Dün öğlenden sonra bir grup gerici güruh ilahiyatçı yazar Cemil KILIÇ’a evinin önünde saldırıda bulunmuş ve şiddet uygulamışlardır. Laikliği hedefine koyan iktidar beslemesi gruplar, bu ve benzeri olayları sık sık tekrar etmeye başladı. İktidardan aldıkları cesaretle olmalı ki, saldırıdan sonra da kaçmamış evinin önünde bekleyerek tehditlerine devam etmişler. Bu ne anlama gelmektedir. Ülkede güç biziz, kolluk biziz, yargı biziz mesajı verilmiştir.

Bu saldırı bir kez daha göstermiştir ki “Laikliği Kazanma Mücadelesi” en önemli mücadele başlığıdır ve asla vazgeçmeden mücadeleyi daha da yükseltmek gerekmektedir. Ve unutulmamalıdır ki; bu saldırı seçim sathına girmeyle de doğrudan ilintilidir. Seçime kadar olan süreçte bu ve benzeri saldırıların olma ihtimali yüksektir. Toplumun sinir uçlarını kaşıyarak, bundan bir kaos çıkarma ve siyasi malzemeye dönüştürme kuvvetle ihtimaldir. Tüm ilerici toplum kesimlerini uyanık olmaya ve aydınlık bir Türkiye mücadelesinin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Karanlık, yobaz güç odaklarının saldırısını, laikliğe, aydınlanmaya, seküler yaşama saldırı olarak değerlendiriyor ve şiddetle kınıyoruz.

DSD EĞİTİMCİLER TÜRKİYE YÜRÜTMESİ