Arkadaşımız İlhan Koçak’ı Kaybettik…

Arkadaşımız İlhan Koçak’ı Kaybettik…

594
PAYLAŞ

70’li yıllarda içinde bulunduğu Devrimci Gençlik’ten, Devrimci Öğretmen’e; Eğit-Sen’den, Eğitim Sen’e emperyalizme, faşizme ve sömürüye karşı demokrasi ve emek mücadelesinin her daim neferi olan yoldaşımız İlhan Koçak’ı kaybettik.

23 Ekim 1958 tarihinde Emirdağ ilçesi Kılıçlar köyünde dünyaya gelen İlhan Koçak, ilk ve ortaöğrenimini Emirdağ’da tamamladı. Kütahya ve Burdur’da geçen yükseköğreniminde devrimci gençlik mücadelesi saflarına katıldı. 80 öncesi toplumsal dalganın parçası olarak faşist karanlığa ve emperyalizme karşı halk iktidarı mücadelesinde sorumluluklar üslendi.

1982 yılında Kars Sarıkamış’ta öğretmenlik görevine başlayan Koçak, Eskişehir’in çeşitli köylerinin ardından il merkezinde Mimar Sinan, Cengiz Topel ve Milli Zafer ilkokullarında görev yaptı. Birarada yaşam ve eşitlik ilkelerine, cumhuriyet kazanımlarına ve aydınlanma değerlerine bağlı nesiller yetiştirmeye çalışan Koçak, 90’lı yıllarda yükselen kamu emekçileri mücadelesi içinde emekçilerin söz, yetki ve karar sahibi olduğu bir geleceğin ve çocukların aydınlık yarınlarının kavgasını da verdi.

Dostumuz, mücadele arkadaşımız, yoldaşımız İlhan Koçak’ı 12 Aralık 2020 tarihinde geçirdiği bir kalp krizi neticesinde kaybederek yıldızlara uğurladık.

Eşi Gülnur’a, çocukları Pelin ve Hüseyin’e sabırlar diliyoruz.

Başımız sağolsun.. Yıldızlı yumruklar yoldaşın olsun…

Eskişehir DSD Meclisi