BTS ‘mülakatta ayrımcılık’ nedeniyle 8 ilde sokağa çıkıyor: Üyelerimiz hukuksuzca elendi

BTS ‘mülakatta ayrımcılık’ nedeniyle 8 ilde sokağa çıkıyor: Üyelerimiz hukuksuzca elendi

PAYLAŞ

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası, üyelerinin mülakatlarda hukuksuz bir şekilde elendiğini belirtti. 8 ilde yarın eşzamanlı olarak basın açıklaması yapılacağını bildiren sendika, uygulamayı protesto edecek.

Sendikadan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş.’nin MÜLAKAT Hukuksuzluğu Devam Ediyor!

Mülakata Giren Demiryolcu Üyemize Kimya Sorusu!

Örgütlülük alanımızda bulunan TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından sendikamız üyelerine yönelik ayrımcı uygulamalara bir yenisi daha eklenmiştir.

 

TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği mülakat sınavlarında sınava giren sendikamız üyeliklerinden içerisinde 100 tam puan olmak üzere 90 ve 100 arasında puan almalarına rağmen mülakatta tamamının elenerek ayrımcılığa uğraması üzerine dava açan 15 üyemizden kararı çıkan 7’sinin davalarının lehlerine sonuçlanması üzerine yeniden yapılan mülakatlarda da sendikamız üyelerine yönelik ayrımcılık sürdürülmüş ve üyelerimiz hukuksuz bir şekilde elenmiştir.

Sendikamız tarafından bu ayrımcı uygulamaları protesto etmek üzere; Adana, Ankara, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Malatya ve Sivas illerinde 7 NİSAN 2022 PERŞEMBE günü (yarın) saat 12.30’da eşzamanlı olarak Şubelerimizce belirlenecek yerlerde basın açıklamaları gerçekleştirilecektir.

Yapacağımız basın açıklamasına katılımınızı bekleriz.